Lisa Gerrard


Hep şunu söyleriz. Müzik göreceli bir kavramdır, bu yüzden kimse kimsenin dinlediğini beğenmek zorunda değildir. Ama ben bu konuda biraz kötümserim. Bana göre bazı müzikler ve sanatçılar var ki, asıl mesele görece olmak değil kendimizi ona yeterince konsantre edemediğizdir. İşte Lisa Gerrard’ta onlardan biri. (yoksa bana göre demem mi gerekirdi?) Şimdi bu kavramları unutup kendinizi ona vermenizi istiyorum.

 

 

Advertisements

2 thoughts on “Lisa Gerrard

  1. “Ama ben bu konuda biraz kötümserim.Bana göre bazı müzikler ve sanatçılar var ki,asıl mesele görece olmak değil kendimizi ona yeterince konsantre edemediğimizdendir.” Çok iyi özetlemişsin, kesinlikle aynı görüşteyim. Ama her ne olursa olsun Murat Boz ve Demet akalın çok kaliteli.Özellikle serdar ortaçın poşet şarkısı çok gizli mesajları barındırıyor, rönesans, insanlık ve fizikle ilgili bir çok bilgiyi barındırıyor.

  2. aslinda su yorum ile konu arasindaki baginti kurulabilirse her sey anlasilir gibime geliyor:
    Paul Erdős’un sayilar neden guzeldir? acikliyor :)

    “Why are numbers beautiful? It’s like asking why is Beethoven’s Ninth Symphony beautiful. If you don’t see why, someone can’t tell you. I know numbers are beautiful. If they aren’t beautiful, nothing is.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s